• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w wielkich miastach. Takie wieści są bardzo martwiące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą dalekosiężnie muszą przytaknąć, że taki problem nie powinien być lekceważony. Gdyby każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do zredukowania produkcji zanieczyszczeń, to kłopot w znacznej mierze zostałby zlikwidowany. Co powinno się wziąć pod rozwagę? Pomyślmy czym ogrzewamy nasze domy?

Węgiel to zdecydowanie niebezpieczny opał. Jakim paliwem należałoby go podmienić? Słyszałeś o wspaniałych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet powstaje z wiórów drzewnych. Po przetworzeniu wspaniale nadaje się do opalania w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wytrzebia się kolejnych obszarów lasu, tylko wyzyskuje się obrzynki. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Taki opał odróżnia duża wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można zakupić pellet i brykiet wytworzony z różnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał wyprodukowany z wiórów drzewa dębowego.

Reasumując wyżej wymienione czynniki koniecznie trzeba myśleć o ochronie środowiska. W takim przypadku koniecznie przysposobimy materiał opałowy do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.